Długi – jak się ich pozbyć?

W dzisiejszych czasach wpadnięcie w spiralę długów nie jest niczym zaskakującym i może zdarzyć się każdemu. Najprostszą drogą do tego typu sytuacji jest tzw. przekredytowanie. Na czym to zjawisko polega? Ano na tym, że w danym momencie zaciągnęliśmy zbyt wiele pożyczek, kredytów, mamy za dużo kart kredytowych itp. Smutny efekt jest taki, że po prostu nie dajemy rady spłacać tych zobowiązań. Kredyt na wyjście z długów może wydawać się rozwiązaniem absurdalnym, bo przecież to w końcu następny… dług. Jednak nie do końca. 

KREDYT NA WYJŚCIE Z DŁUGÓW – JAK GO DOSTAĆ?

Jeśli mamy zadłużenie w bankach i firmach pożyczkowychoraz nieregularnie spłacamy raty kredytów lub też nie robimy tego wcale, nasza historia w BIK sprawia, że jesteśmy niewiarygodni dla kolejnych instytucji, w których chcemy uzyskać pomoc finansową, czyli kredyt na wyjście z długów. Uzyskanie takiej pomocy nie jest jednak kompletnie niemożliwe. Najlepiej, jeśli skorzystamy z porad ekspertów, którzy zorientują się w ofercie banków oraz parabanków i wybiorą taki, który (mając na względzie naszą sytuację) mimo wszystko nie odmówi nam udzielenia kolejnego kredytu. Poza tym, eksperci zadbają o to, żeby udzielony kredyt na wyjście z długów był dopasowany do naszych możliwości, czyli:

  • jest niskooprocentowany
  • jego spłata będzie obejmowała dłuższy czas.

KONSOLIDACJA – NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA ZADŁUŻONYCH

Najbardziej korzystnym wyjściem z podbramkowej sytuacji finansowej, gdy nasze zobowiązania finansowe wobec instytucji finansowych nas przerastają, jest właśnie kredyt na wyjście z długów. Taki kredyt to przeważnie kredyt konsolidacyjny, czyli taki, którym spłacamy wszystkie nasze dotychczasowe zobowiązania finansowe. Taki kredyt uchroni nas przed utratą płynności finansowej. W jaki sposób? Po prostu jego raty nie będą przekraczać naszych możliwości spłaty długu. Konsolidację kredytów można uskutecznić wtedy, gdy mamy co najmniej dwa zobowiązania finansowe w bankach czy też firmach pozabankowych. Dzięki temu, że będziemy posiadać kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na wyjście z długów, w jednym banku czy firmie pożyczkowej, odpoczniemy także psychicznie. Nie będziemy musieli pamiętać o ratach w różnych miejscach i w różnym czasie.