Konsolidacja pozabankowa – czy to dobre rozwiązanie?

Czym jest konsolidacja długów? To po prostu spłacanie wielu kredytów jednym kredytem. Często jest to rozwiązanie, które ratuje nasz budżet, a to dzięki niższemu oprocentowaniu rat takiego kredytu oraz rozłożeniu ich na dłuższy czas. Przy okazji kredytu konsolidacyjnego możemy dostać też dodatkowe pieniądze, które znacząco podreperują nasz budżet. Takie kredyty są bez problemu udzielane przez banki, ale nie tylko. Istnieje też możliwość skorzystania z konsolidacji pozabankowej. 

KIEDY SKORZYSTAĆ Z KONSOLIDACJI POZABANKOWEJ?

Konsolidacja pozabankowa to dobre wyjście dla osób, które raty wcześniej zaciągniętych kredytów płaciły z dużym opóźnieniem lub nie płaciły ich wcale. Takie zaniechania są szczegółowo odnotowywane w Biurze Informacji Kredytowej. Banki nie są chętne do udzielania takim potencjalnym klientom kredytów konsolidacyjnych, dlatego warto w takiej sytuacji postawić na konsolidację pozabankową.

BRAK ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ

Brak zdolności kredytowej, czyli sytuacja, w której nasze zobowiązania stanowią dużą część naszych dochodów, to także powód, aby skorzystać z konsolidacji pozabankowej. Parabanki bardzo przychylnie podchodzą do tematu udzielenia kredytu konsolidacyjnego właśnie takim klientom. Podobnie jak w przypadku kredytu konsolidacyjnego bankowego, konsolidacja pozabankowa polega na wydłużeniu okresu kredytowania. Odbywa się to po analizie naszego zadłużenia i podpisaniu odpowiedniej umowy, w której zobowiązujemy się spłacać raty zaciągniętego kredytu.