Konsolidacja pozabankowa – jak się do niej przygotować?

Konsolidacja pozabankowa pozwoli nam uporać się z długami nawet w sytuacji, kiedy zwykłe banki odmówią nam udzielenia kredytu konsolidacyjnego, czyli takiego, dzięki któremu najłatwiej spłacić nasze zobowiązania finansowe. Niewątpliwą zaletą konsolidacji pozabankowej jest też to, że taki kredyt udzielany jest szybko, a formalności są bardzo ograniczone. Jak wiadomo czas jest ważny w sytuacjach podbramkowych, jeśli chodzi o spłatę długów bankom czy innym instytucjom. Nikt przecież nie chce dopuścić do tego, aby ściąganiem z nas należności zajął sąd czy komornik. Dlatego prześledzenie  ofert różnych firm w temacie konsolidacji pozabankowej to pierwszy krok do tego, by móc spać spokojnie. Warto też udać się do odpowiednich firm zajmujących się doradztwem w wyborze kredytów konsolidacyjnych. Dzięki temu zostaniemy profesjonalnie przeprowadzeni przez cały proces konsolidacji pozabankowej. 

CO BĘDZIE POTRZEBNE?

Aby skorzystać z konsolidacji pozabankowej i podpisać odpowiednią umowę, należy dopełnić pewnych formalności. Jakie dokumenty są wymagane? Przeważnie są to:

  • dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy
  • umowy dotyczące wysokości wziętych pożyczek oraz kredytów wraz z terminem ich spłat
  • zaświadczenie o dochodach – dokument wystawiony przez pracodawcę; w przypadku osób niepracujących potrzebny będzie odcinek renty czy też emerytury.

Przy konsolidacji pozabankowej brane są też pod uwagę inne dochody, takie jak alimenty, stypendia czy dodatki socjalne, np. pieniądze z programu 500+.