Kredyt – chleb powszedni

Korzystanie z kredytów jest czymś bardzo powszechnym. Zaciąga się je w bankach i firmach pożyczkowych. Kredyty są brane na zakup auta, sprzętów RTV czy AGD, a także w innych sytuacjach życiowych, w których nie jesteśmy w stanie od ręki z własnych oszczędności pokryć kosztów danej inwestycji. Biorąc kredyt, podpisujemy umowę, w której zobowiązujemy się do regularnego płacenia rat o rożnym oprocentowaniu. 

Pożyczki są przyznawane przez instytucje na podstawie naszej zdolności kredytowej, czyli tego, jakie mamy dochody i jakiej wysokości są nasze zobowiązania w innych bankach (np. kredyty czy karty kredytowe). Zbyt duża liczba kredytów do spłacenia plus załamanie się sytuacji życiowej może sprawić, że stracimy zdolność kredytową. A pożyczki trzeba spłacać nadal. Co wtedy należy zrobić? Często najlepszym rozwiązaniem dla takich osób są kredyt konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.

OSTATNIA DESKA RATUNKU

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej pozwalają wyjść na prostą nawet najbardziej obciążonym ratami klientom banków i parabanków. Jak działają takie kredyty? Po prostu w ramach jednego kredytu spłacamy wcześniej wzięte pożyczki. Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej pozwalają na uregulowanie zadłużeń w wielu instytucjach. To jakby wiele kredytów w jednym. Tak jak w przypadku zwykłych kredytów gotówkowych, tak i o kredyt konsolidacyjny trzeba złożyć wniosek. Dla instytucji udzielających kredytów konsolidacyjnych bez zdolności kredytowej nie ma znaczenia nasza negatywna historia w BIK. Na to, że takie kredyty pozwalają w miarę bezboleśnie wyjść na finansową prostą składa się wiele czynników:

  • są udzielane bezzwłocznie
  • nie wymagają poręczeń i żyrantów
  • nie wymagają weryfikacji baz dłużników
  • są niskooprocentowane
  • mają długi czas spłaty.

Niektóre instytucje udzielające kredytów konsolidacyjnych bez zdolności kredytowej oferują tzw. wakacje kredytowe. To nic innego jak odroczenie spłat rat w wyniku nieprzewidzianych sytuacji życiowych. Bardzo ważne jest też bezpłatne wsparcie profesjonalistów, które także często jest oferowane w ramach kredytów konsolidacyjnych bez zdolności kredytowej.