Najtrudniejszy pierwszy krok…

Dotyczy to także zakładania własnej działalności. Osoby otwierające swoją pierwszą działalność, zaczynają często po prostu od zera. Także jeśli chodzi o środki finansowe. A jak wiadomo, taka inwestycja wymaga pieniędzy. 

KREDYT DLA NOWYCH FIRM BEZ ZABEZPIECZEŃ – PIERWSZA POMOC

Młody przedsiębiorca jest dla banku bardzo ryzykownym klientem. A to dlatego, że właściwie jego zdolność do spłaty kredytu dla nowych firm bez zabezpieczeń można ocenić tylko na zasadzie prognozy. A w razie niepowodzenia, w przypadku spłaty takiego kredytu, bank nie ma od pożyczkobiorcy żadnego zabezpieczenia.

Pieniądze na otworzenie firmy i jej rozwinięcie to właściwie warunek konieczny, jeśli zaświta nam w głowie pomysł, żeby założyć własną działalność. Mimo że banki niechętnie udzielają takich kredytów, nie znaczy to, że wśród tych instytucji nie ma takich, które jednak idą z pomocą nowym przedsiębiorcom. Dodatkowo formalności (zdarza się, że ograniczone do minimum) przy udzielaniu kredyty na start dla firm są często w większości załatwiane przez Internet. Znacznie bardziej skore do udzielania kredytu dla nowych firm bez zabezpieczeń są firmy pozabankowe. Najlepiej, wybierając ofertę pożyczki dla nowych firm, skorzystać z usług firm doradczych. Ich porady są cenne zwłaszcza dla początkujący biznesmenów często nie do końca orientujących się w zagmatwanym rynku kredytowym. Przy składaniu wniosku parabanki nie wymagają zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami w ZUS i US.

SUMY POŻYCZEK I OKRES SPŁATY

Kredyty dla nowych firm bez zabezpieczeń(w przeciwieństwie do kredytów długoterminowych udzielanych działającym już firmom) są dawane na krótszy okres. Oferty banków i firm pożyczkowych zakładają okres spłaty kredytu dla nowych firmbez zabezpieczeń od 6 miesięcy do 5 lat. Jeśli chodzi o sumy przyznawanego kredytu dla nowych firm bez zabezpieczeń, to zaczynają się od 1000 złotych i mogą osiągnąć kwotę nawet 30 000 złotych. Niektóre z kredytów dla nowych firm bez zabezpieczeń są dostępne w formie salda debetowego.