Pieniądze na start

Założenie własnej działalności wymaga nakładów finansowych. Czy to na wynajem lokalu, czy zakup potrzebnego sprzętu. W związku z tym przyszli przedsiębiorcy często muszą posiłkować się kredytem. Kredyty dla nowych firm bez zabezpieczeń są w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. 

KREDYT BEZ ZABEZPIECZEŃ, CO TO ZNACZY?

Taka forma kredytu oznacza po prostu to, że w momencie składania wniosku nie są potrzebne żadne zabezpieczenia, które w razie niemożności spłaty będzie mógł przejąć bank czy inna firma udzielająca pożyczki. Takimi zabezpieczeniami mogą być różne ruchomości i nieruchomości (dom, mieszkanie, samochód) należące do składającego wniosek. Zabezpieczeniem może być też tzw. żyrant, czyli osoba, która w razie niemożności spłaty kredytu przez kredytobiorcę będzie musiała uregulować za niego długi. Kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń z powodu braku dodatkowych obciążeń jest najlepszą opcją.

WAŻNY STAŻ

Uzyskanie kredytu dla nowych firm bez zabezpieczeń bywa kłopotliwe. Większość banków wymaga, aby firma, której będzie udzielana pożyczka, miała za sobą już jakiś staż działalności. Przeważnie jest to okres od 6 do 12 miesięcy. Dlaczego tak się dzieje? Banki lubią mieć pewność, że dana firma, której udzielają kredytu, będzie w stanie go spłacać. Dla banku ważne jest też, że dane przedsiębiorstwo nie ma zaległości w ZUS i US. A w przypadku dopiero co powstałych firm, bank nie ma możliwości prześledzenia zeznań podatkowych z ostatnich lat czy też historii rachunku firmowego. Właśnie z tego powodu tylko nieliczne banki udzielają kredytu dla nowych firm bez zabezpieczeń już od pierwszego dnia ich działalności.

Początkujący przedsiębiorcy mogą za to znaleźć pomoc w firmach pożyczkowych, które z większą chęcią udzielają kredytu dla nowych firm bez zabezpieczeń. Takie pożyczki nie mają przeważnie zbyt długiego okresu spłaty i zaczynają się już od 1000 złotych. Zdarza się, że niektóre z firm pożyczkowych akceptują negatywną historię pożyczkową w BIK i BIG-ach. Inne, udzielając kredytu dla nowych firm bez zabezpieczeń, nie wymagają także zaświadczeń z ZUS i US. Starając się o kredyt na rozpoczęcie własnej działalności, warto zasięgnąć porady u fachowców, którzy polecą nam kredyt uwzględniający nasze potrzeby i możliwości. Jest to ważne, aby start nie był obarczony finansowymi niespodziankami i wybrać dobry kredyt dla firmy.