Wyjście z długów, gdy czas goni

Zdarza się że spłata długów przysparza nam dużo stresu, zwłaszcza wtedy, gdy nie wszystko idzie tak, jak sobie zaplanowaliśmy, a suma zaciągniętych pożyczek czy kredytów zaczęła przerastać nasze możliwości finansowe. Wtedy często posiłkujemy się tak zwanymi chwilówkami, które bywają wysokooprocentowane, a czas na ich spłatę jest bardzo krótki. W ten sposób wpadamy w spiralę zadłużenia. Konsolidacje pozabankowe często są ratunkiem w takich sytuacjach. 

KONSOLIDACJE POZABANKOWE – SPOSÓB NA FINANSOWE PROBLEMY

Konsekwencją naszego zadłużenia i niemożności terminowego spłacania długów jest to, że stajemy się niewiarygodni dla banków. Jeśli nasza historia zadłużeń w BIK jest pełna nieterminowych spłat lub też odnotowane jest całkowite zaniechanie spłacania długów, to banki nie udzielą nam kredytu konsolidacyjnego. Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że spłacamy nasze zobowiązania wobec wszystkich instytucji jedną ratą. Konsolidacje pozabankowe udzielane przez parabanki pozwolą nam jednak skorzystać z takiej opcji.

NOWY POCZĄTEK

Konsolidacje pozabankowe pozwalają się uporać z narastającymi długami, nawet osobom, których sytuacja finansowa związana z zadłużeniem wydaje się niemożliwa do naprawy. Pierwszym ułatwieniem jest to, że przy konsolidacjach pozabankowych udzielanych przez instytucje pożyczkowe nie jest brana pod uwagę nasza historia w BIK. Dlatego też kredyt konsolidacyjny pozabankowy możemy uzyskać w dość łatwy sposób. Podobnie jak w przypadku, kiedy to banki udzielają nam kredytu konsolidacyjnego, także w konsolidacjach pozabankowych możemy liczyć na wydłużony okres spłaty i niskooprocentowane raty. Konsolidacje pozabankowe mają jeszcze jeden duży plus – jeśli sumiennie i terminowo będziemy spłacać raty, poprawimy swoją historię w BIK, dzięki czemu znikną dotychczasowe ograniczenia.